עברית العربية English Русский Español Français
מדוע לאכול צמחים ולא חיות?

חוץ מזה שזה פשוט מאד מאד טעים וצבעוני וחיוני.. צמחונות היא הפעילות האפקטיבית ביותר שאנו יכולים לעשות למען חיי הזולת ולמען חיינו ובריאותנו שלנו. צמחונות מצילה את חייהם של אלפי בעלי-חיים, את חיי בני-האדם הגוססים מרעב ברחבי העולם, את חיי כדור-הארץ ואת חיינו שלנו.

צמחונות מצילה את חייך!

אכילת כמויות גדולות של בשר כנהוג בחברה המערבית המודרנית מגבירה את הסיכון ללקות במחלות כגון מחלות לב, לחץ דם גבוה, אוסטיאופורוזיס וסוגים מסוימים של סרטן (ביניהם סרטן השד, סרטן המעי הגס וסרטן הערמונית). בשר ממשקים מתועשים מכיל גם שרידי כימיקלים וחומרים אנטיביוטיים, שכמויות גדולות שלהם משמשות להתמודדות עם המחלות האופייניות למשקים אלו. צמחונות חכמה מסייעת למנוע מחלות, ומספקת לגוף את כל היסודות הדרושים לבריאות תקינה ולאריכות ימים. קראו עוד על יתרונות התזונה מן הצומח.

צמחונות מצילה 4,000 בעלי-חיים!

בארץ, בן אדם אוכל בממוצע במהלך חייו/ה כ- 4,000 בעלי-חיים שעבורם השחיטה היא סופם של חיים מלאי סבל במשקים מתועשים. החיים במשק המתועש הם קצרים, כואבים, נטולי כל סיפוק טבעי, ובסופם מחכה מוות בשיטות של השמדה המונית. בעלי-החיים בתעשיות החקלאיות איבדו בעשורים האחרונים כל צלם חי, ששרד עדיין במשק המסורתי: כיום הם נתפסים כלא יותר ממכונות, שלב גרידא בתהליך הייצור. החרמת בשר ומוצרים אחרים מן החי (או לכל הפחות הפחתת הצריכה), מסייעת לצמצם את היקפי העינוי וההרג וחוסכת סבל עצום ממיליוני בעלי-חיים מדי שנה. קראו עוד על החיים והמוות בתעשיות המזון המודרניות.

צמחונות מצילה את הרעבים!

בתהליך ייצור הבשר מתבזבז מזון. כדי להפיק בשר עוף עם תכולה של ק"ג אחד חלבון נחוצים 5 ק"ג חלבונים מהצומח להאכלת העופות. כשמדובר בבשר בקר המספר עולה ל-7.5 ק"ג של חלבון מהצומח. בצפון אמריקה צריכת הבשר גדולה במיוחד. אילו כל בני-האדם בעולם היו צורכים בשר בכמויות שצורכים בצפון אמריקה, לא היה המזון על-פני כדור-הארץ מספיק אלא ל-2.5 מיליארד בני-אדם (פחות ממחצית האוכלוסייה האנושית כיום!). אם, לעומת זאת, יעברו עוד בני-אדם לתזונה צמחונית, ניתן יהיה לפתור את בעיית הרעב בעולם. קראו עוד על בזבוז משאבים לצורך ייצור בשר.

צמחונות מצילה את הסביבה!

תעשיית הבשר צורכת מים וקרקע בכמויות הגדולות פי כמה מהדרוש לייצור מזון צמחי, והרבה מעבר ליכולת ההתחדשות של הסביבה. הזבל של מיליארדי החיות במשקים מזהם את הקרקע והמים ותורם לתופעה של גשם חומצי. גז המתאן הנוצר במערכת העיכול של פרות הוא מהגורמים להתפרקות האוזון באטמוספירה. באמריקה הדרומית הרצון להרחיב את שטחי המרעה לבקר הוא הגורם המרכזי לכריתת יערות הגשם, שהינם חיוניים ליציבות המערכת האקולוגית העולמית, ומהווים משכן לאינספור חיות בר. קראו עוד הנזקים האקולוגיים של המשקים המתועשים.


04-6989803
+972544600727
skype:ohnbar

As featured in TimeOut Israel Travellers' Choice 2013-2018 - Top 20 B&Bs and Inns in Israel, Top 25 in the Middle-east We are a vegan-friendly business!
צרו קשר זהו טופס קשר בלבד; ההזמנה סגורה רק לאחר שתקבלו מאיתנו הודעה חוזרת שמאשרת את ההזמנה. אם לא קיבלתם הודעה מאשרת, ההזמנה לא סגורה ויש ליצור קשר טלפוני\ווצפ.
לילותחדשות ומבצעים

חדש! עמדות טעינה בתשלום לרכב חשמלי!

בגליל שלנו הטבע ירוק מתמיד, הנחלים זורמים והפריחה מהממת!

באמצע שבוע ובסופי שבוע רגילים: למזמינים 3 לילות ומעלה - מהמחירון הרגיל - הנחה לסטודנטים, שרות לאומי, חיילים, לקוחות חוזרים ולמגיעים בתחבורה ציבורית. למעט מבצעים - אין הנחות בקיץ, בחול המועד ובחגים. אין כפל הנחות.

תהנו מקפה איטלקי טרי ומשובח בכל היחידות - מכונת אספרסו + טבליות, תנורי אפיה גדולים בכל הצימרים.

לטובת הרגישים למזגנים (הקיימים בכל יחידת אירוח), ולמען חוסכי האנרגיה - מאווררים בכל חדר.

חדר כביסה עומד לשרותיכם, הוא כולל מכונת כביסה ומייבש, השימוש הוא בתשלום סביר. המים ממקלחות, כיורים, כביסה וג'קוזים, משתלבים במערכת המיחזור בחצר ומשקים - לאחר סינון - את הבוסתן שלנו.

אינטרנט קווי איכותי - סיבים אופטיים מהירים + שקע למחשב.

בבקשה שימו לב, אנחנו נכנסים לצימר, כל יומיים בתאום עימכם בין השעות 8:00-10:30, לנקות ולהחליף מגבות רק בהזמנות של 4 לילות ומעלה.

אין קבלת אורחים אחרי 21:00, אלא בתאום מראש. התשלום עבור השהות בצימר בבוקר יום ההגעה ע"י חיוב האשראי.

אורחים עם כלבים: חשוב להודיע ולתאם איתנו מראש יחידה עם חצר פרטית, בתנאי שהכלב שקט, לא יפריע לאורחים אחרים ולא יעלה על הריהוט (את השטיחים נגלגל מראש והנכם מתבקשים להביא את מיטתו). ישנו חיוב חד פעמי של 50 ש"ח לכל בעל חיים - בבית בארי - 75 ש"ח. אם לא מודיעים מראש - החיוב - 100 ש"ח, בבית בארי 150 ש"ח.

print page